Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakce ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5205 přečtení
Atrakce v Helsinkách
Přidáno dne: | 3768 přečtení
Atrakce v Oslu
Přidáno dne: | 3895 přečtení
Atrakce v Moskvě
Přidáno dne: | 4377 přečtení
Atrakce v Sydney
Přidáno dne: | 3815 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Kodani

Tivoli park
Tivoli park

V Kodani můžete navštívit řadu atrakcí nebo se zúčastnit různých městských oslav a festivalů. Samozřejmostí je zábavní park a ZOO. Několik kodaňských atrakcí se vám pokusíme přiblížit v následujících řádcích.

ZÁBAVNÍ PARK TIVOLI 

Jedná se o zábavní park s více než 160-ti letou historií. Adrenalinové „hody“ vás čekají na horské dráze, ruském kole, karnevalových atrakcích, ale máte možnost poznat i tradiční folklór a v koncertní hale si můžete vyslechnout symfonický orchestr nebo se podívat na baletní představení. Ročně projde branami parku více než 5 miliónů lidí, a patří tedy k nejnavštěvovanějším kodaňským atrakcím. Na svoje si zde přijdou malí i velcí. Park vznikl v roce 1843. Nachází se v něm i množství restaurací. Velmi zajímavá bývají pantomimická představení, jejichž kořeny sahají v tomto parku až do roku 1874.  Park určitě okouzlí i milovníky květin, v parku se jich nachází více než 4000. V noci rozzáří toto pěkné místo 115 000 různých svítidel. Během halloweenského období se v parku nachází množství „dýňových strašidel“, čarodějnice a i „opravdová“ strašidla wink.  Ale neopakovatelné kouzlo má tento park během Vánoc, kdy se rozzáří ještě další světla a romantika může začít smiley. V době hlavní sezóny zde bývá každý pátek i ohňostroj. Park najdete v blízkosti vlakového nádraží, u kodaňské radnice. Více o zábavním parku se dočtete zde.

 

STROGET

Stroget je prý nejdelší pěší zóna v Evropě. Tvoří ji tři ulice, na kterých najdete snad vše na co si vzpomenete – suvenýry, obchody s občerstvením, památky, luxusní obchody (např. Dior ale i Zara a jiné). Samozřejmě, ani zde nechybí vietnamská tržnice. Toulky po obchodech vám zpříjemní hudbou pouliční umělci, živé sochy, tanečníci. Začátek této pěší zóny je u městské radnice a konec na náměstí Kogens Nytorv.

 

NYHAVN

Nyhav je přístav s dlouholetou historií, který je atraktivním místem pro turisty, ale i místní. Lemují ho obchodní domy, restaurace, bary a kavárny, na svoje si zde přijdou i milovníci piva. Domy, které se nacházejí v jeho bezprostřední blízkosti byly postaveny na základě starých fotek a plánů. Energii můžete načerpat i na lavičkách, které se nacházejí v těsné blízkosti vody. Na konci tohoto přístavu se nachází budova divadla.

 

NYBODER

Oblast Nyboder tvoří jednopatrové domky žluté barvy, které vznikly ve 30-tých letech 18. století a byly domovem pro námořníky sloužící králi a jejich rodiny. I v současné době zde bydlí potomci námořníků a určitě stojí za to prohlédnout si tuto oblast. Nyboder se nachází nedaleko Amalienborgu.

 

RADNIČNÍ NÁMĚSTÍ

Na Radničním náměstí se nacházejí všechny významné kodaňské instituce a také je dějištěm různých významných událostí. Všechna důležitá shromáždění i demonstrace mají většinou začátek právě zde. Náměstí je pěkné během dne, ale ještě krásnější je prý v noci, když ho rozzáří světla. Doprava je od náměstí odkloněna. Ale noční autobusy vyjíždějí právě odsud. Na náměstí si můžete posedět v řadě kavárniček a restaurací, neustále je zde mnoho cizinců i místních. Více o tomto náměstí zjistíte zde.

 

NÁMĚSTÍ KONGENS NYTORV

Jedná se o největší náměstí v Kodani. Už během vlády Christiana IV. se toto náměstí začalo formovat. Kruhový půdorys obklopený zajímavými budovami nechal zrealizovat až král  Christian V. Na náměstí najdete budovu Národního divadla, která byla postavena v novorenesančním slohu v roce 1874. U vstupu do divadla jsou sochy spisovatelů Adama Oehlenslaegera a Ludviga Holberga, které „vítají“ přícházející diváky. Pro ty, co rádi nakupují bude určitě zajímavý obchodní dům Magazín du Nord, který byl postaven v roce 1894. V jeho blízkosti se nachází známý nejluxusnější dánský hotel D´Angleterre. Uprostřed náměstí se nachází kopie jezdecké sochy krále Christiana V. z roku 946, originál byl totiž zničen. Během zimy, když mrzne, se náměstí promění na ledový  ráj pro bruslaře. Více informací o náměstí najdete zde.

 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA (ZOOLOGISK HAVE)  

Počátky národní ZOO sahají do roku  1859, největší rozvoj však zaznamenala na začátku 20. století. Nachází se v blízkosti parku Frederiksberg have a dohromady tvoří jeden kompaktní celek. ZOO se snaží zrekonstruovat jednotlivé pavilóny a výběhy pro zvířata. V ZOO se nacházejí všechny možné druhy zvířat, od exotických až po nám známější. Najdeme zde například slony, hrochy, gorily, polární medvědy, lamy, žirafy, tygry, tučňáky, sviště atd. Návštěva ZOO se bude určitě líbit malým i velkým.

 

BOTANICKÁ ZAHRADA 

Botanická zahrada patří k velmi pěkným místům. Hlavní dominantou je velký skleník s množstvím zajímavých rostlin. V celém prostoru zahrady se smí chodit pouze po vyznačených cestách. V areálu se nachází i několik kaváren. Botanická zahrada sousedí se zahradou zámku Rosenborg.

 

OPERA

Opera patří k nejmodernějším budovám svého typu na světě. Strop a stěny jsou pokryté lístky vyrobenými z 24-karátového zlata. Balkóny jsou obloženy javorovým dřevem. Hlavním architektem této budovy byl Henning Larsen, který patří k nejuznávanějším architektům v celém Dánsku. Na projektu se podíleli i jiní významní umělci z Dánska, kteří vyzdobili interiér Opery. Slavnostní otevření Opery proběhlo v lednu 2005.

 

PARK JAEGERSBORG DYREHAVEN

Park byl původně postaven jako královská obora a dal ho postavit král Frederik III. Jeho vnuk král Christian V., který byl vášnivým lovcem, oboru po svojí korunovaci v roce 1670 rozšířil. Jeho největším přáním bylo vlastnit červeného jelena, a tak lovci z Dánska sháněli tohoto tvora. Lovecká vášeň krále Christiana V. zabila, zemřel během lovu v roce 1699. Král Frederik V. otevřel v roce 1756 oboru pro veřejnost. Značné množství zdejších stromů, hlavně buků a dubů, dosahuje stáří 200 let. V parku se nachází i lovecký zámeček Eremitagen z roku 1736. Během léta se můžete v parku svézt i v kočáru a v neděli si zde můžete uspořádat příjemný rodinný piknik. i dnes se zde pořádají královské hony.

 

CHRISTIANIA

Čtvrť, resp. samostatný nezávislý stát, Christiania byla „založena“ v roce 1971, když se sympatizanti hnutí hippies nastěhovali do opuštěných vojenských kasáren. Zde si vybudovali svět, ve kterém platí jejich vlastní pravidla a zákony. Všechno bylo založeno na principech komuny a snažili se co nejvíce naplňovat svoje idealistické představy o společenském životě. Vláda jim do těchto věcí nijak nezasahovala. V současné době je to velmi atraktivní a umělecká čtvrť.

V roce 1987 se dánská vláda rozhodla, že této komunitě povolí samosprávu s podmínkou, že se tu budou dodržovat základní dánské zákony. Po tomto roce se ale život v komunitě změnil, její „obyvatelé“ začali podnikat, začali vyrábět kola, opravovat zanedbané domy a začali prezentovat různé ekologické programy. Toto místo přilákalo mnoho lidí a pomalu začalo ztrácet svoji původní atmosféru, ale nikdy ji neztratilo úplně. V 80. letech minulého století se komunita začala potýkat s velkým problémem, s tvrdými drogami. Život v komuně přitahoval narkomany, přistěhovalce a různá individua a Christianii hrozilo uzavření. Nakonec  komuna musela ze svého středu narkomany vyloučit a postavila se proti tvrdým drogám a začala i s organizováním odvykacích kůr. Prodej měkkých drog byl utlumen ale ne vymýcen. Pokud sem zavítáte tak si pamatujte, že je zde zakázáno fotografování.

 

NÁKUPY A NOČNÍ ŽIVOT

Ti, kteří rádi nakupují by měli navštívit nákupní ulice Ravnsborggade a Bredgade, a také módní dům Birger Christensen a nákupní centrum Illums Bolighus.

V Kodani to žije i nočním životem a tancem. Jmenujme například klub Konrad, Jazzhause, Park Café nebo Vega.

V Kodani se velmi často konají i různé koncerty a slavnosti. Např. v březnu se zde organizuje 10-denní noční filmový festival s názvem Natfilm Festival. Na přelomu měsíců května a června se koná 3-denní Copenhagen Carnival a můžete se zde dosyta nabažit karnevalové atmosféry. 23. června se na plážích rozhoří svatojánské ohně Sankt Hans Aften.
Milovníci jazzu si na svoje přijdou v červenci, kdy se zde koná desetidenní Copenhagen Jazz Festival.
Ti, co mají rádi vážnou hudbu, by měli do Kodaně zavítat v srpnu, kdy se zde konají letní koncerty s názvem Sommerkoncerter ve Vor Frue Kirku.
Dánský zlatý věk oslavují v Kodani koncem srpna nebo začátkem září, kdy se koná v Kodani množství výstav, divadel a recitací, které se zaměřují na šťastné období Dánska. Název této akce je Golden Days in Copenhagen.
Během adventu a vánočních svátků se zde konají vánoční trhy.

Zajímavostí je současný dánský design, který získal už nejedno ocenění a nábytek v tomto stylu se vyrábí pod značkou Arne Jakobsen a najdete ho v celé zemi.

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Kodaně:

 

FOTOGALERIE


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Kodaň Praha [obousměrná] Czech Airlines 1 890,-  Výběr termínů
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent