Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5410 přečtení
Muzea a galerie v Helsinkách
Přidáno dne: | 4020 přečtení
Muzea a galerie v Oslu
Přidáno dne: | 2689 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5475 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3332 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Kodani

Observatoř
Observatoř

V Kodani se nachází velké množství muzeí a galerií, které stojí za to navštívit. Přehled těch nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.

KRÁLOVSKÁ KNIHOVNA BLACK DIAMOND

Budovu národní a univerzitní knihovny najdete na ostrově Slotsholmen. V okolí budovy se nachází zahrada, ve které si můžete nechat zrelaxovat svojiu mysl a kochat se krásnou fontánou a společnost vám dokonca bude dělat dánský filozof Soren Kierkegaard, resp. jeho socha a možná zde přijdete celkem na chuť jeho filozofii vášně. V blízkosti zahrady se nachází i Židovské muzeum, jehož interiér navrhnul architekt Daniel Libeskindem. V univerzitní knihovně se nachází asi 2,5 mil. knih, 55 000 rukopisů, a ti co si oblíbili Kierkegaardovu filozofii, zde najdou i originály jeho prací. Kromě nich jsou zde uloženy i originály děl Hanse Christiana Andersena a Karen Blixen. Ke staré knihovně byla v roce 1999 přistavěna moderní národní knihovna s názvem Black Diamond. Stavební materiály jsou také moderní, převažuje ocel, sklo a černá žula. Interiér má připomínat polární záři. Hlavní část je rozdělena na dva velké celky s pohybujícími se balkóny a krásným výhledem. Kromě galerií jsou zde čitárny, studovny, no prostě ráj pro ty, co milují knihy a literaturu jako takovou. V přízemí se nachází i kavárna a restaurace. Více informací získáte zde.

 

MUZEUM NY CARLSBERG GLYPTOTÉK

Jde o muzeum s kolekcí řeckých, egyptských, etruských a římských soch, ale můžete zde obdivovat díla Paula Gaugina, Cézanna, Moneta, Maneta nebo Rodina. Jedná se o klasicistická budova, která patří k nejnavštěvovanějším v Kodani. V její blízkosti se nachází zábavní park Tivoli. Muzeum založil Carl Jacobsen a jeho žena Ottilia. Oba velmi milovali francouzské umění a umění starověkého Řecka. A tak muzeum obsahuje množství děl i ze starověkého Řecka a Říma. Je zde i sbírka dánského umění a sochařství  z 19. a 20. století. V srdci muzea se nachází zimní zahrada, která má skleněnou kupoli. Součástí muzea je  i kavárna. Více o muzeu se dočtete zde.

 

NÁRODNÍ GALERIE

V dánské národní galerii se nachází sbírka dánského a světového výtvarného umění, která se zde „nasbírala“ za dobu 700 let. Obdivovat můžete obrazy, sochy, grafiky nebo umělecké instalace od Mantegna, Rubense, Rembrandta, Kobkeho, Hammershoje, Mattise nebo Kirkebyho. Vytváří se zde nádherná spleť tradice a moderny. I budova byla postavena v tomto duchu, k původní klasicistické budově byla v roce 1998 přistavěna budova ze železobetonu s prosklenými stěnami s výhledem na park s jezerem. Uvnitř se nachází i obchod se suvenýry nebo kavárna. Pro více informací klikněte sem.

 

NÁRODNÍ MUZEUM 

Národní muzeum obsahuje největší sbírku historických artefaktů v Dánsku. Sbírky se nacházejí v několika budovách z 18. století v blízkosti radnice. Jednotlivé exponáty dokumentují historii Dánska od dávných dob až po současnost. Muzeum je rozdělené do jednotlivých okruhů, přičemž délka jednoho je cca hodinu. V sekci Dánská prehistorie se nachází sbírka stará 10 000 let, další okruh se věnuje období středověku a renesance, dále egyptským a klasicistickým starožitnostem. Je zde i expozice starých mincí a medailí a i etnografické oddělení.  Na svoje si zde přijdou i děti, je zde pro ně vyčleněna speciální část. Také se zde nachází obchod se suvenýry a kavárna. Prohlídka bývá i v angličtině. Více informací o tomto muzeu získáte zde.

 

TYCHO DE BRAHE – PLANETÁRIUM

Planetárium patří určitě k místům, která stojí za to navštívit. Je to jedno z nejzajímavějších planetárií v Evropě. Najdete ho na břehu jednoho ze tří jezer, které dal vybudovat král Christian IV. na konci 17. století.  Jezera sloužila i jako obrana města a v současnosti jsou rekreační oblastí. Když v zimě zamrznou, tak slouží pro obyvatele Kodaně jako zimní stadion. Planetárium nabízí stálou expozici solárního a lunárního systému a mnoho informací o průzkumu vesmíru. Detailně se se vším seznámíte v IMAX vesmírném kinosálu, takže se zde můžete v pohodě pomocí 3D technologií pohybovat mezi hvězdami a cestovat vesmírem.

 

DANISH DESIGN CENTER (CENTRUM DÁNSKÉHO DESIGNU)

Toto muzeum najdete v blízkosti zábavního parku Tivoli na jedné z nejrušnějších kodaňských ulic. Konají se zde různé tematicky zaměřené výstavy a prvotním v jejich zorném poli je dánský design. Jedná se o užitkové i čistě umělecké exponáty. Muzeum je zajímavé i svým exteriérem, hned na první pohled vás určitě zaujme obložení budovy, které tvoří dvojité skleněné tabule mezi kterými je zkapalněný krystal. Více informací najdete zde.

 

DÁNSKÉ ŽIDOVSKÉ MUZEUM

Toto muzeum vás seznámí se životem Židů v Dánsku. Jednotlivé expozice se nezaměřují jen na velikány, ale i na obyčejné lidi – menšinu, která nemohla žít v Dánsku, ale musela emigrovat. S interiérem muzea si "pohrál“ světoznámý architekt Daniel Libeskind a má na první dojem projevovat svobodu, mír a spoluexistenci. Libeskind je i autorem židovského muzea v Berlíně. Více o muzeu se dozvíte zde.

 

GEOLOGICKÉ MUZEUM 

Geologické muzeum si určitě získá každého milovníka minerálů, v jeho útrobách se totiž nachází sbírka minerálů z celého světa. Velkým lákadlem je i největší evropská sbírka meteoritů. Prohlédnout si můžete i část nerostu z Měsíce, který na Zem dopravila posádka Apolla 17. Pokud se zajímáte o náš vývoj v minulosti, určitě bude pro vás inspirující sbírka fosílií zvířat a rostlin i prapředků člověka.  Jednotlivé exponáty se zaměřují na geografii Dánska a Grónska. Více se dočtete zde.

 

MUZEUM POHÁDEK HANSE CHRISTIANA ANDERERSENA

Asi už ne tolik dnešní děti, ale „starší“ generace určitě vyrůstaly i na pohádkách známého dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, vždyť kdo by neznal pohádku Císařovy nové šaty, Malá mořská víla nebo Sněhová královna? Muzeum, které najdete v blízkosti radnice si proto získá srdce dětí i dospělých. Jednotlivé expozice si můžete prohlédnout se zvukovými i světelnými efekty. Velmi poutavě je prezentován i  Andersenůov životopis – můžete si ho vyslechnout přímo v jeho pracovně jakoby z jeho úst. Stránku muzea najdete zde

 

THORVALDSENS MUSEUM

Muzeum se věnuje životu dánského sochaře Betela Thorvaldsena, rodáka z Kodaně,  který prožil více než 40 let v Římě a patřil k velmi uznávaným umělcům své doby. Tento sochař v roce 1838 věnoval bohatou sbírku umění právě městu Kodaň. A v té době se stal prvním a jediným čestným občanem města. Umělecká sbírka je umístněna v budově, která na první pohled zaujme svojí barevností. Její vzhled navrhnul architekt M. G. Bindesboll v letech 1839 – 1844.

 

ARKEN – MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ

Budova muzea se nachází na mořském břehu a určitě vás zaujme na první pohled svým vzhledem, který připomíná loď. Jde o celobetonovou stavbu, která kontrastuje s oblohou. Rozkládá se na ploše 9002 m2 . A její interiér určitě nepatří k méně zajímavým, nacházejí se zde totiž díla těch nejznámějších mistrů umění – Pabla Piccasa, Edvarda Muncha, Chagalla nebo Aster Jorn.  Sochy se nacházejí i v okolí muzea a jedinečnou atmosféru si můžete vychutnat se šálkem kávy a pohledem na odraz muzea na mořské hladině. Více o tomto muzeu se dočtete zde.

V Kodani se nachází mnohem více muzeí, toto je jen krátká ukázka. Věříme, že v tomto městě každý objeví to, po čem jeho srdce prahne.

Uvedené informace mají pouze informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Kodaně:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Denpasar Bali Praha [obousměrná] let s přestupem 18 490,-  18 490,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 820,-  820,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent