Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Památky ve Stockholmu
Přidáno dne: | 6982 přečtení
Památky v Helsinkách
Přidáno dne: | 8779 přečtení
Památky v Oslu
Přidáno dne: | 6262 přečtení
Památky v Moskvě
Přidáno dne: | 5901 přečtení
Památky v Sydney
Přidáno dne: | 5194 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Památky v Kodani

mala-morska-vila-kupena2.jpg

Kodaň je historické město a nejkomplexnější pohled na její kulturní dědictví získáte při výstupu na některou z vyhlídkových věží. Centrum Kodaně tvoří úzké uličky, domy s vysokými štíty, obchody a kavárny.

SOCHA MALÉ MOŘSKÉ PANNY

Kdo se zajímá o Kodaň, určitě pozná tuto ikonu města. Jejím autorem je Edvard Eriksen, který ji vyrobil na žádost váženého občana C. Jacobsena. Jde o odlitek nejznámější postavy z pohádky Hanse Christiana Anderesena. Původní dánský název této sošky zní Den Lille Havfrue. Socha symbolizuje lásku, kterou nic nezlomí, a také zobrazuje velkou oběť, jakou člověk dokáže ve jménu lásky přinést. Carl Jacobsen umístil tuto sochu v roce 1913 do přístavu v Kodani. Socha byla už několikrát terčem útoků, dokonce se jednou stalo, že sochu našli bez hlavy, nos i vlasy byly odstraněny, k tomuto činu se postupně přihlásilo asi 200 pachatelů, kteří však nedokázali tento čin objasnit. Tento incident prý stále není celkem objasněn. Jisté však je, že socha je neustále jednou z nejznámějších ikon Kodaně. Více se dočtete zde.

 

DÁNSKÝ KRÁLOVSKÝ PALÁC AMALIENBORG

Zámek je hlavním sídlem královské rodiny, a také její zimní rezidencí. Patří k největším komplexům budov v Dánsku. Je postaven v rokokovém stylu. Čtyři paláce měly v 50. letech 18. století původně sloužit jako městské rezidence dánské šlechty. V roce 1794 však ohnivé plameny zničily tehdejší královské sídlo Christiansborg slot a uvedené domy dánské šlechty přešly do vlastnictví královské rodiny. Původní majitelé byli zbaveni daňové povinnosti během následujícíchh 40-ti let. V královském paláci se nachází i muzeum, které je otevřeno od roku 1994. Na přízemí se nacházejí pokoje a apartmány s originálním nábytkem, který vlastnila dynastie rodu Glucksburg od roku 1863. Muzeum je věrnou kopií všech interiérů včetně soukromých pokojů králů a dokumentuje 150-ti letou historii. Královské sídlo hlídá královská garda – vojáky poznáte podle vysokých „medvědích“ čepic . Vždy v poledne bývá přehlídka výměny stráží a určitě stojí za to ji vidět. Slavnostní pochod směřuje z kasáren nedaleko Rosenborg slotu až ke královskému sídlu. Jednotlivé budovy Královského paláce vytvářejí jakési osmiúhelníkové náměstí uprostřed kterého se nachází jezdecká socha krále Frederika V., který dal tento komplex postavit.

 

ZÁMEK CHRISTIANSBORG

Zámek se nachází na ostrůvku Slotsholmen. Historie zámku sahá do roku 1167, kdy zakladatel Kodaně biskup Absolón položil základní kámen prvního hradu. Dodnes si můžete jeho základy prohlédnout v podzemí dnešního zámku. V současnosti zámek slouží pro potřeby vlády a parlamentu. Uvnitř zámku najdete reprezentační prostory královské rodiny. Zde královská rodina přijímá prezidenty států a velvyslance zemí v rámci oficiálních návštěv. Velmi zajímavá je i hala Banqueting, ve které se nachází 11 nových tapisérií, na kterých je vyobrazena více než tisíciletá historie Dánska. Jejich autorem je Bjorn Norgard, který je daroval královně Margaret u příležitosti 50-tých narozenin. Kompletně byla tato kolekce dokončena v roce 2000. Pokud se zde nenacházejí dánští diplomaté, tak si můžete tyto prostory pohlédnout během týdne.

 

ZÁMEK ROSENBORG

Historie zámku sahá do 17. století. Postaven byl na příkaz krále Christiana IV. V okolí zámku se nachází krásná francouzská zahrada. Jelikož král měl zálibu ve vznešenosti, rozhodl se dát si postavit vhodnou rezidenci podle vlastního gusta uprostřed Kodaně. Se stavbou se začalo v roce 1605. Pod zámkem ve stylu tzv. holandské renesance je podepsán vynikající architekt z Holandska. Základním stavebním materiálem jsou cihly a na fasádě je použit i světlý pískovec. Okolo zámku byl vybudován ochranný vodní příkop a padací most. Hlavním královským sídlem byl Rosenborg slot do roku 1722, potom se královská rodina přestěhovala do zámku Fredensborg, který je postaven u jezera Estum v severní části ostrova Sjaeland. Zámek sloužil dlouhé roky jako skladiště nábytku a věcí královské rodiny, od roku 1838 je však otevřen pro širokou veřejnost. Každoročně ho navštíví více než tisíc turistů, kteří obdivují jeho mramorový apartmán, zrcadlovou síň, rytířský sál nebo bronzovou komnatu. V podzemí se nachází výstava výrobků ze slonoviny, ale i každodenní věci, které zdobí drahé kameny a diamanty, a také dánské korunovační klenoty a královské šperky. V okolí zámku se nachází obchod se suvenýry, pokladna i restaurace. Za zmínku určitě stojí i zámecká zahrada, která je známá pod názvem Kongens have (královská zahrada) a vznikla spolu se zámkem. Postupně se změnila na anglický park a veřejnost má do ní přístup od roku 1820. Slouží jako oáza pokoje, kde se potkávají mladí, ale i starší, hrají různé hry nebo jednoduše relaxují. Park slouží i jako hřiště pro školy a školky v okolí, takže nuda v něm určitě nehrozí. Se zámkem sousedí i kasárny královské gardy. Odkud vycházejí vojáci na střídání stráží před Amalienborg. Více o zámku čtěte zde.

 

BURZOVNÍ PALÁC BORSEN

Jedná se o nádhernou budovu na ostrově Slotsholmen, a také v celé Kodani. Původně zde byl sklad, který se v 17. století začal měnit v duchu holandské renesance. Znovu se pod tuto přestavbu podepsal král milující nádheru a pompéznost Christian IV. A tak nechal na budovu postavit 18 arkýřů a 54 metrů vysokou věž, která vznikla spirálovitým zapletením ocasů čtyř draků. Na vrcholu věže jsou tři zlaté korunky symbolizující Dánsko, Norsko a Švédsko. V polovině 19. století se do této budovy nastěhovaly bankovní a pojišťovací společnosti a od té doby je budova  známá jako kodaňská burza.  Dnes zde burza již není, ale jsou zde kanceláře.

 

VOJENSKÁ PEVNOST CITADELA

Stará vojenská pevnost Citadela vznikla v polovině 17. století a její prvořadou úlohou byla obrana přístavu v Kodani. Bylo to v období kdy Dánsko ztratilo svoje provincie ve Švédsku a obávalo se útoku. I dnes patří Citadela vojákům, mají tady byty a kanceláře. Citadela je otevřena i pro veřejnost. Obranné valy dnes slouží jako park, ve kterém si můžete odpočinout.

 

KOSTEL FREDERIKS KIIRKE

Stavba tohoto kostela začala v roce 1749 na podnět krále Frederika V. Základním stavebním materiálem je mramor. Kostel měl být postaven v rokokovém stylu jako kostel sv. Petra v Římě. Stala se však nečekaná věc, královský dodavatel materálu spotřeboval peníze určené na stavbu a tím značně zpomalil další výstavbu. Čtyři roky po králově smrti,  v roce 1770, byla stavba úplně zastavena. Až v roce 1874 dal průmyslník Tietgen peníze na dostavbu kostela. Původní mramorová konstrukce kostela byla zachována, ale další peníze byly použity na extravagantní rysy a znaky. Nad vstupním portálem  jsou zinkové sochy, které představují důležité osobnosti dánské církve. Zajímavý je i interiér kostela.

 

KOSTEL VOR FRELSERS KIELE

Tento kostel má velmi zajímavou věž. Po vnitřním schodišti vystoupáte na horní ochoz, z něhož můžete vystoupat ještě výše po venkovním točitém schodišti. Výstup je však jen pro silnější nátury, protože zábradlí na věži je jen asi metr vysoké. Z věže se vám ale naskytne nádherný výhled na Kodaň, uvidíte kodaňský přístav, Svobodný stát Christiania a také dohlédnete na švédský břeh.

 

RADNICE

Budova radnice se nachází na jihovýchodní straně Radničního náměstí. Byla postavena v letech 1892 až 1905 jako mix architektonických stylů. Uprostřed čelní fasády je pozlacená socha zakladatele města Kodaně, roskildského biskupa Absolona v nadživotní velikosti. Radnici si můžete prohlédnout s průvodcem, ale prohlídky nevedou do všech prostor budovy. Ve foyer je umístěn unikátní orloj, jehož tvůrcem je Jens Olsens. Mechanismus byl dán do provozu v roce 1955, má 12 funkčních ukazatelů a 19 000 součástek. Hodinový stroj se musí natahovat každý týden, ukazuje nejen přesný místní čas, ale i sluneční čas, Gregoriánský kalendář a Juliánskou dobu, datum, čas východu a západu slunce a noční oblohu s geocentrickou a heliocentrickou oběžnou drahou. Z radniční věže ve výšce 106 m je překrásný výhled na město, které budete mít jako na dlani. Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i švédské břehy. Vpravo od radnice naleznete bronzovou sochu spisovatele H. Ch. Andersena.

 

RUNDETAARN

V letech 1588 – 1648 nechal král Christian IV. postavit komplex budov, který měl sloužit ke školním účelům. Tento komplex zahrnoval Astronomickou observatoř, Studentský kostel a universitní knihovnu. Věž byla první budovou a jako astronomická observatoř byla dokončena v roce 1642 a je stále funkční a nejstarší v Evropě. Válcová věž je zajímavá tím, že k jejímu vrcholu nevedou schody, ale široká chodba, která je 209 metrů dlouhá a kterou mohlo projet i několik koní. Chodba je zde proto, že královi se nechtělo chodit do schodů. Schody jsou až těsně pod vrcholem věže. Z věže se vám naskytne pohled na město z výšky 36 metrů. Při dobré viditelnosti můžete dohlédnout až do švédského Malmö, které je s Kodaní spojeno tunelem a mostem. Zajímavostí je i 3D model sluneční soustavy. Ve střešním prostoru přilehlého kostela se konají různé výstavy nebo koncerty. Více informací najdete zde.

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Kodaně:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent